useful-content-banner

سنگ تراورتن عباس آباد


تراورتن ها از ته نشین شدن مواد در غارها به علت آب های داغ و سرد به وجود آمده اند که شامل استالاکتیت و استالاگمیت می باشد، سنگ تراورتن دارای رنگ های متفاوتی از جمله سفید ، کرم ، زرد ، قرمز ، قهوه ای و خاکستری می باشد و از تنوع زیادی برخوردار است. سنگ تراورتن به دلیل اینکه در برابر نور آفتاب ، برف و باران مقاومت خوبی دارد برای مصارف خارجی نیز قابل استفاده می باشد و در نمای ساختمان ها استفاده می شود. 
سنگ تراورتن عباس آباد از جمله بهترین سنگ های تراورتن ایران و جهان است که از زیبایی چشم گیری برخوردار است که به دلیل تخلخل کم، چسبندگی زیاد با ملات سیمان در نمای ساختمان ، مقاومت و صیقل پذیری بالا و مقاومت در برابر باران های اسیدی از بهترین سنگ های نما محسوب می شود.
معادن سنگ تراورتن عباس آباد در استان مرکزی، شهرستان محلات قرار دارد و به صورت خام و فرآوری شده به کشورهای مختلف صادر می شود.
سنگ تراورتن عباس آباد دارای انواع مختلفی می باشد که عبارت است از: تراورتن عباس آباد بی موج ، تراورتن عباس آباد موج دار، تراورتن عباس آباد موج کبریتی ، تراورتن عباس آباد کرم ، تراورتن عباس آباد کرم صورتی ، تراورتن عباس آباد خط مشکی ، تراورتن عباس آباد تیره ، تراورتن عباس آباد مروارید ، تراورتن عباس آباد دنده گاوی ، تراورتن عباس آباد ابر و بادی و تراورتن عباس آباد سوزنی تقسیم می گردد که دارای سورت های مختلف می باشند. از سنگ تراورتن عباس آباد به صورت گیوتین ، تراورتن چرمی و نرده های صراحی استفاده می شود. از مزیت های سنگ تراورتن عباس آباد ساب پذیری و رنگ های زیبای است ولی سورت های مختلف و بازی رنگ آن جزء معایب این سنگ محسوب می شود.
یکی از بهترین سنگ های تراورتن عباس آباد ، تراورتن عباس آباد سفید می باشد که در دو سورت موج دار و بی موج تولید می شود و از جمله پرفروش ترین سنگ های تراورتن عباس آباد می باشد که معماران در ساختمان ها از آن استفاده می کنند. 
از جمله فراوری های سنگ تراورتن عباس آباد: پولیش، هوند، سندبلاست، براش و تامبل می باشد.

اکثر سنگ های تراورتن مقاومت سایشی پایین و از مقاومت فشاری خوبی برخوردار هستند. مقاومت فشاری بالا و تخلخل زیاد شرایط نصب سنگ تراورتن را در ارتفاع فراهم ساخته است.
سنگ تراورتن خاصیت صیقل پذیری و درخشندگی بالایی دارد و رنگ آن در برابر تابش نور آفتاب ثابت است. 
از ویژگی سنگ تراورتن میتوان به تنوع رنگ ، وزن سبک ، ساب پذیری عالی ، مقاومت فشاری خوب ، رنگ ثابت ، قابلیت ابزار زنی و چسبندگی خوب با ملات اشاره کرد.
موارد استفاده از سنگ تراورتن: سنگ نما بیرونی، سنگ نما داخلی، محوطه سازی و مصنوعات سنگی

سنگ تراورتن یکی از پرکاربرد ترین سنگها در صنعت ساختمان سازی می باشد. این سنگ تزئینی به دلیل طیف گسترده رنگی که دارد مورد توجه شرکت های عمرانی ، ساختمان سازی چه در داخل ایران و چه در کشورهایی مثل استرالیا، ترکیه، کانادا و کشورهای اروپایی است.
از سنگ تراورتن در نمای بیرونی و داخلی ساختمان ها استفاده می شود. فرقی نمی کند که ساختمان شما در کدام منطقه جغرافیایی باشد ، سرد ، گرم ، خشک یا مرطوب ، این سنگ را بدون نگرانی در نمای بیرونی ساختمان استفاده کنید.
از تراورتن همچنین در نمای داخلی بعنوان قرنیز دیواری و سنگ بغل پله نیز استفاده می شود. استفاده آن در قسمت های مذکور کاملا سلیقه ای است.


از موارد استفاده سنگ تراورتن عباس آباد

در نمای ساختمان ها ، دیوارهای اصلی و فرعی ساختمان ، محوطه ها و دکوراسیون داخلی می باشد.
قیمت گزاری سنگ عباس آباد با توجه به روشنی و تیرگی سنگ،  هم چنین ضخامت ، ابعاد ، کیفیت فرآوری و موج و هاله های سطح سنگ متفاوت خواهد بود، به طوری که هر چه رنگ سنگ روشن تر باشد قیمت سنگ بیشتر می شود، از طرفی افزایش ضخامت و ابعاد بلندتر سنگ در روند افزایش قیمت موثر است، البته سنگهای با موج های منظم و هاله های کمتر نیز از قیمت بالاتری برخوردارند.

سنگ تراورتن (Travertin)

یک سنگ آهکی بوده که از فعالیت چشمه های آب گرم به وجود آمده است. خواص سنگ تراورتن بین سنگ مرمر و سنگ آهک می باشد که به طور طبیعی نیز در کنار چشمه ها، غار ها و … یافت می شود. وجود سطوح اسفنجی و حفره های موجود در سطح سنگ ناشی از آزاد شدن دی اکسید کربن در هنگام رسوب گذاری و تشکیل این نوع سنگ ها می باشد. وجود حباب های هوا و ناخالصی های آهن، سیلیس، منگنز، مواد آلی و … باعث ایجاد تنوع رنگ هایی همچون سفید ، کرم ، شکلاتی ، طوسی ، قرمز، زرد و … در معادن مختلف می گردد.


ویژگی های سنگ تراورتن (Travertin):

• استحکام بسیار بالا و مناسب
• مقاومت فشاری نسبتا بالا
• مقاومت سایشی خوب
• تراکم بالا
• مقاوم در برابر نور خورشید، سرما، گرما و رطوبت
• مناسب جهت استفاده در نمای بیرونی ساختمان
• جذب آب نسبتا پایین

سوراخ ها حفره ها و خلل و فرج های موجود در سطح سنگ تراورتن با استفاده رزین، اپوکسی، پلی استر، پالیشر های مخصوص و … پر می شوند و فرآوری این نوع سنگ ها در کیفیت آن بسیار موثر می باشد. در صورت کم کاری یا کیفیت پایین فرآوری و آماده سازی سنگ پس از مدتی دچار شکستی ، تغییر رنگ و … می گردد.
سنگ تراورتن به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب بوده و همچنین به دلیل صادرات عمده و میزان تقاضای بالا برای این محصول ، به صورت مشخص و محدود فرآوری و عرضه می گردد

 

 برچسب های مرتبط


تراورتن عباس آباد سنگ تراورتن سنگ تراورتن عباس آباد تراورتن حاجی آباد تراورتن عباس آباد سفید


محصولات مرتبط


store picture

تراورتن عباس آباد


مجتمع سنگ آنجل

376
store picture

تراورتن عباس آباد


مجتمع گوهرسنگ ثنایی

360
store picture

تراورتن عباس آباد


مجتمع سنگ امیدفرد

374
store picture

تراورتن عباس آباد


مجتمع سنگ کاوش

361