useful-content-banner

خرید سنگ گرانیت


سنگ گرانیت به عنوان دسته ای از سنگ‌های آذرین به شمار می‌آیدو بسته به کانی‌های موجود در سنگ ، آن به رنگ‌های گوناگون از جمله سیاه ، سفید ،خاکستری ، قرمز و سبز یافت خواهد شد. گرانیت از نظر چگالی جز سنگینترین سنگ‌های ساختمانی در ایران به شمار می‌آید. سنگ خارا سنگی است که از سرد شدن توده‌های مذاب شکل گرفته‌است. گرانیت سمبل سختی، مقاومت و دوام است. این نوع سنگ هم به صورت طبیعی مورد فرآوری قرار می‌گیرد و هم رنگ شده فراوری می‌شود.

قیمت سنگ گرانیت

قیمت سنگ گرانیت به پارامترهای متنوعی بستگی دارد که در این میان می‌توان به ابعاد و ضخامت درخواستی و همچنین پارامتر بعدی که تاثیر بالایی بر روی قیمت دارد ، معادن آن می‌باشد که برای نمونه گرانیت مروارید مشهد از بازه قیمت کمتری نسبت به سایر سنگ‌های گرانیت برخوردار است. کاربرد سنگ گرانیت در تمامی بخش‌های ساختمان از جمله راه پله ، نمای بیرون ، پارکینگ ، کف ساختمان ، آشپزخانه و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ در ابعاد پلاک ، پله ، کابینت ، فرشی و اسلب مورد فرآوری قرار می‌گیرد.

تعاریف عامیانه، علمی و تجاری از گرانیت

تعریف عامیانه، تعریف علمی و تعریف تجاری گرانیت تفاوت هایی با یک‌دیگر دارند. «گرانیت با رنگ روشن و دانه‌های درشت و ترکیبی تصادفی از مواد معدنی» تعریف آماتور و عامه مردم از گرانیت است.

از سوی دیگر زمین‌شناسان تعریف علمی بهتری نسبت به گرانیت دارند. آنچه در تعریف عامیانه گرانیت عنوان شد را زمین‌شناسان برای تعریف گرانیتوئید (گروه عمده‌ای از سنگ‌های گرانیتی) به کار می‌گیرند. «گرانیت واقعی باید شامل ۲۰ تا ۶۰ درصد کوارتز باشد. از طرفی میزان فلدسپات قلیایی (Alkali feldspar) آن باید از میزان پلاژیوکلازها (Plagioclase) ی آن بیشتر باشد.» این تعریف تنها شامل یک گونه از گرانیتوئیدها می‌شود که مورد بحث ما است و گرانیت نام دارد.

شرکت‌های تجاری نیز برای خود تعریف قراردادی و متفاوت دیگری دارند. «گرانیت سنگی بسیار مستحکم به دلیل انسجام بیش از حد دانه‌های آن طی فرآیند طولانی سرد شدن است. جدای از آن، کوارتز و فلدسپات موجود در گرانیت، استحکام بیشتری از استیل دارند و در ساختار آن به وفور پیدا می‌شوند.» چنین تعریفی گرانیت را ایده‌آل ساختمان‌سازی و کارهای تزئینی (سنگ قبر و یادمان ها) می‌کند. گرانیت، پرداخت (پولیش) زیادی نیاز دارد و در مقابل فرسایش و باران اسیدی نیز مقاوم است.

انواع سنگ گرانیت در ساختمان سازی

البته سوداگران سنگ گرانیت، این واژه را برای هر نوع سنگ با دانه‌های درشت و مواد معدنی سخت به کار می‌گیرند. از این رو گونه‌های متفاوتی از گرانیت در صنعت ساختمان‌سازی به کار گرفته می‌شود که لزوماً با تعریف زمین‌شناسان یکسان نیست. سنگ‌هایی نظیر گابرو (Gabbro) مشکی‌رنگ، پریدوتیت (Peridotite) سبز تیره و گنیس (Gneiss) راه‌راه هیچ‌وقت توسط آماتورها گرانیت شناخته نمی‌شوند. این در حالی است که در صنعت ساختمان‌سازی به وفور در نمای ساختمان‌ها و دکوراسیون منزل به کار گرفته می‌شوندبرچسب های مرتبط


تراورتن کاشان تراورتن کاشان تراورتن کاشان تراورتن کاشان تراورتن کاشان گرانیت خرید سنگ گرانیت قیمت سنگ گرانیت سنگ گرانیت انواع سنگ گرانیت قیمت خرید سنگ گرانیت